Start Rok szkolny 2014/2015 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

PDF Drukuj Email
"Ojczyzna-kiedy myślę... - wówczas wyobrażam siebie i zakorzeniam, mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym, aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas: z niej się wyłaniam...gdy myślę Ojczyzna-by zaniknąć ją w sobie jak skarb. Pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia"- recytowali uczniowie klasy II gimnazjum, wspierani chórem szkolnym podczas uroczystego apelu z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 12 listopada.
"Dziś nie musimy walczyć o wolność ojczyzny z bronią w ręku.-mówił w dalszych słowach narrator. Dziś nie musimy przelewać za nią krwi. Ale pamiętajmy- "wolność jest nam zadana." Nasz Patron-Kardynał Stefan Wyszyński powiedział : "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej." Każdy z nas powinien żyć uczciwie, swoje postępowanie opierając na prawidłowych zasadach moralnych, które mogą być wyznacznikiem dobrego i godnego życia. Powinniśmy pamiętać, że nasze czyny, reprezentują naszą kulturę osobistą, a także naród."
Treści wzbogaciły wiedzę uczniów o odrodzeniu państwa polskiego, uświadamiały o ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu.
 
free pokereverest poker revie

Dziś mamy... Imieniny


Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Zdjęcia z wydarzeń

Wiadomości z MEN

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Zaloguj/WylogujOdliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało...

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Statystyki

Użytkowników : 2
Artykułów : 283
Odsłon : 350916

Zespół Szkół w Kłyżowie © 2009

Wszystkie prawa zastrzeżone