Start Rok szkolny 2012/2013 Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk

Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kusik   

24 listopada Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy i Kierownik Biblioteki w Kłyżowie zorganizowali spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk - autorką poczytnych książek dla dzieci.

Pisarka mieszka obecnie w Krakowie, tam również pracuje. Podczas spotkania, które odbyło się w Publicznej Bibliotece w Kłyżowie, autorka opowiadała o swoich książkach, w których opisuje zabawne i pełne ciepła historie.
Pisarka nawiązała świetny kontakt z dziećmi, opowiadała o swojej twórczości, pracy i o bohaterach książek. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii o losach krakowskiego psa Dżoka - legendzie psiej wierności, która została opisana w książce pt. „Dżok” (książka wyróżniona nominacją do Małego Donga, nagrody przyznawanej każdego roku przez Polską Sekcję IBBY). Autorka jednak nie zdradziła zakończenia wzruszającej historii, czym zachęciła dzieci do sięgnięcia po tę lekturę. Pani Barbara przeczytała dzieciom fragmenty innych swoich książek m.in.”Baltic – pies, który płynął na krze”. Ostatnia część spotkania była poświęcona na zadawanie pytań naszemu gościowi. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos, pytali o powody pisania, początki kariery, pierwszych recenzentów utworów.

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek Barbary Gawryluk wraz z dedykacją, niezależnie od tego każde dziecko otrzymało autograf pisarki. Za wspaniałe spotkanie dzieci podziękowały pisarce wręczając kubek ze zdjęciem pisarki i dedykacją.

 
free pokereverest poker revie

Dziś mamy... Imieniny


Dzisiaj jest: Wtorek
19 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz

Do końca roku zostało 196 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Zdjęcia z wydarzeń

Wiadomości z MEN

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

Zaloguj/WylogujOdliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało...

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyki

Użytkowników : 2
Artykułów : 283
Odsłon : 354226

Zespół Szkół w Kłyżowie © 2009

Wszystkie prawa zastrzeżone